Aile Bakanligi Personel Alimi Sartlari Aciklandi 18 Yas Uzeri Is Arayanlar Dikkat 640X331

Yayınlanan ilana göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çeşitli kadrolar için personel istihdamı gerçekleştirecek. Adayların başvurularını 10 Mayıs 2024 tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor. Adayların, başvuru için belirlenen genel ve özel nitelikleri karşılamaları şarttır.

KPSS’den 50-52-55 puan alana üniversitede iş kapısı açıldı! KPSS’den 50-52-55 puan alana üniversitede iş kapısı açıldı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İşe Alım Koşulları

a) Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen temel şartlara uygun olmak,

b) Dört yıllık üniversite eğitimi veren bilgisayar, yazılım, elektronik ve elektrik-elektronik mühendisliği gibi bölümlerden mezun olmak ya da bu bölümlerin denkliğinin Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olması gerekmektedir,

c) Yukarıda sayılan bölümler haricinde, dört yıllık eğitim veren diğer mühendislik, fen-edebiyat, eğitim fakülteleri veya bilgisayar ve teknoloji ile ilgili bölümler, istatistik, matematik ve fizik bölümleri mezunları ya da bunların denkliği kabul edilen yurt dışı kurumlardan mezun olanlar, (Belirtilen alanlardan mezun olanlar için, aylık brüt sözleşme ücret tavanının iki katına kadar ödeme yapılabilecek pozisyonlara sadece bir kez başvurulabilir.)

d) Yazılım geliştirme, tasarım ve yönetimi veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve idaresi alanlarında, ücret tavanının iki katını aşmayacak pozisyonlar için en az üç yıl, diğer adaylar için ise en az beş yıl profesyonel deneyime sahip olmak, (Profesyonel deneyim hesaplamasında, 657 sayılı Kanun kapsamındaki kadrolarda veya sözleşmeli personel olarak, ya da özel sektörde sosyal güvenlik primi ödeyerek bilişim personeli olarak geçirilen süreler göz önünde bulundurulur.)

e) Erkek adaylar için, askerlik çağına ulaşmamış olmak, ulaşmışsa askerlik görevini tamamlamış, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa ayrılmış olmak.

Aile Bakanligi Personel Alimi Sartlari Aciklandi 18 Yas Uzeri Is Arayanlar Dikkat

Başvuru Süreci ve Yöntemi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açık pozisyonlarına başvurular, 24 Nisan 2024 ile 10 Mayıs 2024 tarihleri arasında, gece yarısı 23:59’a dek e-Devlet üzerinden (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı/ Kariyer Kapısı) ya da doğrudan Kariyer Kapısı web sitesi üzerinden yapılabilir. Posta yoluyla ya da başka yöntemlerle yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kaynak: AHMET SARLIK