Açılışa Vali Gökmen Çiçek, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Gökmen Çiçek açılışta yapmış olduğu konuşmada, “Biz Kayserililere söz vermiştik, Kayseri’de uyuşturucuyla bağımlılıkla tüm cephelerde mücadele edeceğiz. Bunun için, polisiye tedbirlerimizi hiç ihmal etmeden alacağız demiştik. Gerçekten emniyetimiz, jandarmamız, kolluk kuvvetlerimiz destanlar yazıyor. Hiçbir alçağa, hiçbir kötüye hiçbir gencimizi kaptırmamak için canla başla mücadele ediyorlar. Kim gençlerimizi zehirlemek istiyorsa, karşılarında devletin demir yumruğunu buluyor. Daha öncede söylemiştim, şimdi de söylüyorum. Bu şehirde uyuşturucu sattırmayacağız. Alçaklara hiçbir gencimizi teslim etmeyeceğiz” dedi.

“BU İŞTE BİZ DE VARIZ”

Kolluk kuvvetleri mücadele ederken, kendilerinin de gençlerimizi bu illete hiç bulaştırmamak için çabalarının olduğunu ifade eden Vali Çiçek, “Polisimiz, kolluk kuvvetlerimiz mücadele ederken, bunun yanında gençlerimizi bu illete hiç bulaştırmamak, gençlerimizi uzaklaştırmak için çabalarımız olacak demiştik. Büyükşehir belediyemiz, ilçe belediyelerimiz bu konuyla ilgili spor tesisleriyle gerçekten ciddi manada çalışma yapıyor. Bizde destek olmak adına her mahallede gençlerimizin ayaklarına götürerek spor okulları, judo, tekvando, güreş hangi alanda diyorsanız açma noktasında bir kampanya, seferberlik başlattık” diye konuştu.  

Vali Çiçek konuşmasının devamında, “Bugün de bu işte bizde varız diyen MÜSİAD Kayseri Şubemiz tarafından, ricamızı kırmayarak yaptırılan, tesisin açılışını Şimşek Spor Kulübü ve Fevzi Çakmak Lisesi öğrencileriyle birlikte yapıyoruz. Hayırlı olsun MÜSİAD başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Çiçek son olarak, Kayseri olarak geçen yıl, Milli Eğitimde ilk yüzde 16, ilk binde 34 öğrenci çıkararak Türkiye’de başarılar elde ettiklerini, eğitimde yüzümüzü güldüren sonuçlar aldıklarını ve spor dalında da güzel işlerin yapıldığını ifade etti.

Milletvekili Arslan, “AFSÜ bir marka olmayı başardı” Milletvekili Arslan, “AFSÜ bir marka olmayı başardı”

Konuşmaların ardından MÜSİAD Kayseri Şubesi tarafından Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yaptırılan Spor Okulu’nun açılışı, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri tarafından yapıldı. N\S

Editör: Nurbanu Soy