Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 4 Nisan Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatının yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Taytak mesajında şunları söyledi: “Türk’ün tarihi misyonunu hatırlatan, yeniden diriliş davasına mimarlık yapan, ümitsizliği ümit haline getiren ebediyen yaşanacak bir ülkü.  Aylardan Nisan, baharı karşılamaya hazırlanırken acı bir haber ile Milliyetçi Ülkücü camianın, Türk Dünyası’nın ve onu seven herkesin mevsimi kışa döndü. Milyonlarca insanın yüreği o an tek bir insan için yandı. O insan için yek  vücut oldu. Yalnızca Türkiye değil, tüm Türk Dünyası onun ardından yasa boğulmuştu.''

Oy Verdiği Partiye Başdanışman Oldu! Oy Verdiği Partiye Başdanışman Oldu!

TURAN ÜLKÜSÜ’NÜ YAŞAMAK VE YAŞATMAK İÇİN

Başbuğ'un 4 Nisan günü ve o vakte kadar inandığı değerler ve davası uğruna, Türk Dünyasına kalbi bağlılıktan, Milliyetçi Türkiye ideolojisinin bir gün gerçek olması ülküsünden bir an bile geri durmadığını söyleyen Taytak, ''Çünkü o, Türk Milleti’nin ve Türk Milliyetçiliği’nin bayraklaşan bir ismi olmuştu. Hilal'in yıldıza duyduğu aşk misali, vazgeçilmez yeminlerin üzerine kurulu bir sevdaydı onunkisi.  Başbuğumuz; Ülkücü Türk Gençliği’nin mihmandarı, yolumuzda sönmeyen bir ışık, mukaddesatımızın koruyucusu ve gözeticisi, gelecek nesillerin mimarı olmuştur. Bizlere bıraktığı mukaddes Türk Milliyetçiliği mefkuresini ve Turan Ülküsü’nü yaşamak ve yaşatmak için fikir, iman ve ülkü aşkı ile hakim kılmak için çalışacağız'' ifadelerini kullandı. 

FİKRİMİZLE, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZLE KAVUŞACAĞIZ

Kendilerinin 9 Işık Doktrini’nin yılmaz savunucusu ve uygulayıcısı olacaklarının altını çizen Taytak, ''Hiçbirinden asla taviz vermeyeceğiz. Bizler davamızın istikbali için birlik ve beraberlik şuuruyla hareket edip, ülkenin menfaatlerini şahsi menfaatlerimizden üstün tutup ve gerekirse şahsi menfaatlerimizden feragat edip Türk Milleti’nin mukadderatı ve geleceği için durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Kutlu mefkûremize taviz vermeden, mukaddesatımızın koruyucusu olup hayal ettiğimiz medeniyet tasavvurumuzu gerçek kılmak için yüreğimizle, fikrimizle, birlik ve beraberliğimizle kavuşacağız'' diye konuştu.

SAYGI, MİNNET VE RAHMETLE YAD EDİYORUM

Taytak, ''Ne mutlu ki, Milliyetçi Hareket Partisi, onun açtığı yolda ilerleyerek, Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin izinde ülkemizin her sorununa cevap verebilecek fikir, vizyon ve kadroları yetiştiren partimiz; milliyetçiliği, toplumun merkezine çeken bir siyaset okulu haline gelmiştir. Cennet mekan Başbuğumuzu kaybımızdan bu yana geçen 27 yıldan sonra da Milliyetçi-Ülkücü irade ve onu sevenleri buradadır, dimdik ve inançla ayaktadır. Kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki sevgisi hiç değişmeyecek olan Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş Beyefendiyi saygı, minnet ve rahmet ve dualar ile yâd ediyorum” dedi.