Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı başkanlığında, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tolga Yağan ve Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay’ın katılımıyla gerçekleştirilen asayiş toplantısı yapıldı. Toplantının ana amacı, kent genelinde yürütülen operasyonları ve huzurun sağlanması için yapılan çalışmaları gözden geçirmekti.

Oturumda, ildeki güvenlik birimlerinin eş güdüm içinde yaptığı operasyonlar ve aldığı önlemler ele alındı. Toplantıya katılan yetkililer, asayişin korunması ve geliştirilmesi için atılacak adımlar konusunda fikir alışverişinde bulundular. Afyonkarahisar'ın güvenliğini artırmaya yönelik stratejiler ve ülke genelinde eş zamanlı yürütülen operasyonların yerel yansımaları da masaya yatırılan konular arasındaydı.

Zeybek’ten Sınavına Hazırlanan Öğrencilere Destek Zeybek’ten Sınavına Hazırlanan Öğrencilere Destek

Katılımın yoğun olduğu toplantı, ilin huzur ve güvenliği için somut planların ortaya konulması bakımından büyük önem taşıyordu. Bu bağlamda, Vali Yiğitbaşı'nın koordinasyonunda güvenlik yetkilileri ile bir araya gelerek, il genelindeki asayişin sağlanması ve suç oranlarının azaltılması hedefiyle yenilikçi ve proaktif çözüm yollarını değerlendirdi. Afyonkarahisar Valisi tarafından belirtilen üzere, toplantı sürecinde, her bir birimin deneyim ve bilgilerinden maksimum faydalanılması için ortak bir çalışma yürütülmesi üzerine vurgu yapıldı. >>TUĞBA ÖZKAN