Çöl’den Afyonkarahisar Valiliğine Ziyaret Çöl’den Afyonkarahisar Valiliğine Ziyaret

Bakan öncelikle, hayırsever Ahmet Gönen'in eşi adına yaptırdığı Emine Gönen Ortaokulu'nun açılışına katıldı. Ardından, hayırsever Mithat Altuştaş tarafından trafik kazasında kaybettikleri çocukları adına yaptırılan Beyazşehir Dorukhan Altuntaş Kuran Kursu'nun açılış törenine geçti. Özhaseki, burada yapmış olduğu konuşmada, ülkemizin deşarjını ve Cumhuriyetin 100'üncü yılının verdiği sevinci dile getirdi.

TRAMVAYIN İLK SÜRÜŞÜNÜ YAPTI!

Bakanın, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Talas Mevlana Mahallesi-Cumhuriyet Meydanı tramvay hattının açılışına katıldığı anlar ilgiyle takip edildi. Özhaseki, Anayurt Pazar Yeri Tramvay Durağı'ndaki programda, vatman koltuğuna oturarak vatandaşlara oldukça sevimli bir sürpriz yaptı. Bakan yolda bekleyen vatandaşları selamlamayı unutmadı. Bu özel açılış seremonisine İl ve İlçe Belediye Başkanları ve milletvekilleri de eşlik etti.

Bakan Özhaseki, "Yeni araçlar, yeni güzergahlar Kayseri'mize hayırlı olsun. Emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç ve ekibini tebrik ediyorum." dedi. Kentin en son hizmete açılan bu hat, toplamda dört gün boyunca ücretsiz olarak halkın kullanımına açılacak. \\T.Ö