Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “19 Eylül’ün yurdumuzun her yerinde Gaziler Günü olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, cesaret timsali gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermiştir.”

O belediyeden ücretsiz servis jesti! O belediyeden ücretsiz servis jesti!

Birlik ve beraberlik içerisinde yaşandığına vurgu yapan Başkan Sarı, “Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve beraberlik içerisinde hayatlarımızı devam ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünde belirttiği gibi Gazilik nesiller boyu yaşanacak bir onurdur” ifadelerini kullandı.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehit ve gazileri anan Sarı, “Bu duygu ve düşüncelerle; Gaziler Günü vesilesiyle başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum” diyerek mesajını sonlandırdı. \\T.Ö