Basvuran Annelere Odul Var Devlet 11.290 T L Odeme Yapiyor 640X331

Annelere güzel haber! 11 bin 290 TL ödemeler başladı! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

ANNELERE 11 BİN 290 TL ÖDEME

Kadınların iş hayatındaki istihdamlarının artması için çalışan annelere bir sene her ay 325 Euro bakıcı desteği verilecek. Anne ve bakıcı destekleri için SGK Avrupa Birliği projesi kapsamında evinde eğitimli bakıcı çalıştıran anneler 12 ay boyunca ödemelerden faydalanabilecek. Ödemeler 36 aylık olana kadar en fazla 12 ay süreyle kullanılabilecek. Ödemeler ilk olarak İstanbul, Ankara, İzmir illerinde uygulanacak. 

Kalabalık ailelere devletten destek! Bu şartı sağlayan aylık yardım alacak Kalabalık ailelere devletten destek! Bu şartı sağlayan aylık yardım alacak

Basvuran Annelere Odul Var Devlet 11 290 Tl Odeme Yapiyor

Ödemelerden faydalanabilmek için annenin SGK’lı, tam zamanlı bir işte çalışması ve 0-24 aylık çocuğu olması, 0-36 ay çocuk bakım eğitimi olan eğitimli bakıcıların çalıştırılması gerekiyor. Ödemeler 1 sene boyunca her gün yapılacak. Bakıcıların da 18 yaşını tamamlaması, aileyle bir bağı olmaması 0-36 aylık çocuk bakımıyla ilgili eğitimlerini tamamlaması, lise ve üniversitelerden ilgili bölümlerden mezun olması, çocuk ile aynı adreste ikamet etmesi şartlarını taşıması gerekiyor. Aynı zamanda evde çalıştırılacak olan bakıcıya en az asgari ücret düzeyinde maaş ödenmesi de gerekiyor. 

Kaynak: GAMZE KOÇAK