Sportif aktivitelerden, dini eğitimlere kadar pek çok kursun yer aldığı bilgi evleri, çocukların vazgeçilmez mekanı olmaya devam ediyor. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in oldukça önem verdiği sosyal projelerden biri olan Bilgi Evleri’nde çocuk ve gençlerin eğitimine bu yaz sezonunda da destek verildi, özgüveni yüksek bireyler olarak yarınlara hazırlandı.

Birbirinden farklı eğitim programıyla çocukların yüzünü güldüren Bilgi Evlerinde yaz okullarına katılan öğrenciler, kapanış töreninde buluştu.

Yine sezon boyunca düzenlenen bilgi yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin de ödüllendirildiği törene, Başkan Zeybek, Hayrat Vakfı Afyonkarahisar Eğitim Koordinatörü Emre Giriş, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinaktı, Harbiş Mahalle Muhtarı Mehmet Yalçınkaya, öğretmenler, aileler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ OLDU”

Göreve geldiği günden bu yana çocukların eğitimine büyük önem verdiklerine dikkat çeken Başkan Zeybek, “Göreve geldiğimiz andan itibaren eğitime desteğimiz hep önceliğimiz oldu. Bilgi evlerimizde çalışma yapan kardeşlerimize öğrencilerimize ne yapsak azdır. 4 bilgi evimizde 3 bine yakın öğrencimiz kurs gördü. Hocalarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Onlar talep ediyor bizde vesile olmaya gayret gösteriyoruz. Niyetimiz milli manevi değerlerine haiz gençler yetiştirebilmek. Böyle bir çağda bu yavrularımıza sahip çıkabiliyorsak ne mutlu bizlere… En büyük kazancımız bu” dedi.

“BİZİ HİZMETKÂR OLARAK GÖRMENİZİ ÖZELLİKLE İSTİYORUM”

Gençlere ve çocuklara yapılan hizmetin önemine dikkat çeken Başkan Zeybek; “Belediyenin görevi yol, asfalt, kaldırım yapmak, sosyal faaliyetlerde bulunmak ama bana göre unutulmayacak en büyük hizmet, insanımıza, çocuklarımıza, gençlerimize yapılan hizmetlerdir. Güzel ülkemize yani geleceğimize sahip çıkacak gençlerimizin yetişmesine sizler vesile oluyor, gayret sarf ediyorsunuz. Bizler de sizlerin hizmetkârı olmaya devam edeceğiz.  Bizi bir Belediye Başkanı olarak değil hizmetkâr olarak görmenizi özellikle istiyorum. Cenab-ı Hak çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini bahtını açık etsin. Sizler talep edin biz her daim yedi gün, 24 saat sizlerin emrindeyiz. Cenab-ı Hak bizleri bu yolda hizmet etmekten, hizmete vesile olmaktan alıkoymasın diyor çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum” diye konuştu. >>ODAK HABER MERKEZİ

Afyon’da minikler Hentbol ’da Afyon’da minikler Hentbol ’da

 

 

#mehmet #zeybek #afyonkarahisar #odakgazetesi #güncel #eğitim #kuran

Editör: TE Bilisim