Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından AKÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Fikret Aydın’ın icra ettiği mini türkü konseri ve mezunların fakülte deneyimlerini yansıtan slayt gösterisi ile başlayan törenin açılış konuşmasını, Eczacılık Fakültesi Dönem Birincisi Eczacı Berra Nur Benzer yaptı.

Çalışma (2)

İLK 20 FAKÜLTE ARASINDA

Dönem Birincisi Benzer’in ardından kürsüye çıkan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Sarıkürkçü 2019’da öğrencilere kapılarını açan fakültelerinden bu sene ilk dönem mezunu olarak 60 eczacıyı çalışma hayatına uğurladıklarını söyledi. AFSÜ Eczacılık Fakültesi’nin, Türkiye’de en fazla tercih edilen ilk 20 fakülte arasında bulunduğunu belirten Prof. Dr. Sarıkürkçü, sıralamada ilk 50 bine giren adaylar tarafından tercih edilmesinden gurur duyduklarını ifade etti.

Çalışma (5)

SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK

Konuşmasına, Afyonkarahisar’a Eczacılık Fakültesinin açılarak öğrenci kabul edilmesi aşamasında YÖK nezdinde yaptıkları görüşmelerde uzun süre dirençle karşılaştıklarını belirterek başlayan Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ’de ilaç geliştirecek, ilaç üretecek, bu konuda her tür imkâna sahip olacak donanımlı eczacılar yetiştirme vaadiyle yola çıktıklarını söyledi.Sağlık hizmetlerinin verimliliği, bireylerin doğru tedaviye erişimi ile ilaçların etkin ve güvenli kullanımında eczacıların rolünün belirleyici olduğunu dile getiren Prof. Dr. Okumuş, “Üniversitemizde; altyapısıyla, laboratuvarlarıyla, çalışma alanlarıyla hedeflediğimiz nitelikte eczacılar yetiştirmek üzere bir fakülte kurma sözümüzü yerine getirdik ve şimdi de ilk mezunlarımızı veriyoruz. AFSÜ’nün göz bebeği olan Eczacılık Fakültesinin genç mezunların heyecanını paylaşmaktan, büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

Çalışma (3)

Öztaş AGC’yi ziyaret etti! Öztaş AGC’yi ziyaret etti!

MİLLİ BAĞIMSIZLIK ANLAYIŞI

Gıda gibi bazı alanların uluslararası düzeyde silah olarak kullanıldığına, bu anlamda etkili ve erişilebilir ilaçlar ve tedavi yöntemleri geliştirmenin stratejik olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, “Ülkemizde de kamu harcamaları bakımından ciddi bir mali yük olan ithal ilaç kullanımının azaltılması amacıyla yerli ilaç üretimi odaklı çalışmalara artık büyük değer verildiğini memnuniyetle görüyoruz. AFSÜ olarak bu konudaki çabaların, ‘milli bağımsızlık’ anlayışı doğrultusunda paydaşı olmaktan onur duyuyoruz” diye konuştu.Rektör Prof. Dr. Okumuş mezunlarımıza başarılı ve mutlu bir kariyer yolculuğu dileyerek konuşmasını noktaladı. Dereceye girenlerin başarı belgelerinin verildiği, Dönem Birincisinin mezuniyet kütüğüne ismini çaktığı ve mezunlar sırayla diplomalarını hocalarının elinden aldığı tören, Eczacılık Andının okunması ve kep atma merasimiyle sona erdi.

Çalışma (1)

Kaynak: FATMA SEDA CAN