Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınlandığı kutlama mesajında Türkiye Cumhuriyeti'nin, kuruluşundan bu yana dil, din, ırk, mezhep, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeden, insanın özgürce ve kardeşçe yaşayabileceği demokratik bir sistemi hayata geçirmeye çalıştığını söyledi.

Milletvekili Arslan'dan fedakârlık vurgusu! Milletvekili Arslan'dan fedakârlık vurgusu!

CUMHURİYET YOLCULUĞU 1919’DA SAMSUN’DA YAKILAN MEŞALE İLE BAŞLADI

Cumhuriyet yolculuğunun 1919’da Samsun’da yakılan meşale ile başladığını kaydeden Grup Başkanvekili Burcu Köksal, “Dünyada emsali görülmemiş bağımsızlık mücadelemizin Cumhuriyet yolculuğu 1919’da Samsun’da yakılan meşale ile, 101 yıl önce Afyon Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz ile, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde egemenliği kayıt şartsız milletimize teslim etti. O günden bugüne bağımsızlık mücadelesinde canı pahasına yer alanların çocukları, torunları, mirasçıları olarak ülkemize karşı hıyanet içinde olanlara karşı her zaman mücadele içerisinde olduk. Bu mücadele her durumda her şekilde, içerisinde bulunduğumuz vaziyeti gözetmeksizin tüm kararlılığımız ile devam edecek. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, Cumhuriyetimizin ilkeleri ve kazanımları doğrultusunda her daim ilerleyerek hem ülkemizin hem halkımızın çıkarlarını koruyoruz. Bağımsızlık mücadelemizi kendi çatısı altında toplayarak cephede ve siyasi arenada Cumhuriyetimizin kuruculuğunu üstlenen Cumhuriyet Halk Partisi ailesinin bir evladı olarak bu önemli sorumluluğu taşımak benim için çok daha büyük gurur sebebidir” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET SEVDALILARINA SELAM OLSUN

“Kendi çıkarlarını değil, Cumhuriyetimizin, ülkemizin ve halkımızın çıkarları için mücadele eden Cumhuriyet sevdalılarına selam olsun” diyen Köksal, “Ata’mızın Gençliğe Hitabesi’nde söylediği gibi 100 yıl geçse de memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Mevzu bahis Cumhuriyet olduğunda yaşı kaç diye bakmadan her daim kendisini Ata’mızın gençliğe emanet ettiği Cumhuriyetimizin bir savunucu olarak hissedenler ile aynı mücadelede yer almaktan gurur ve şeref duyuyorum. Kendi çıkarlarını değil, Cumhuriyetimizin, ülkemizin ve halkımızın çıkarları için mücadele eden Afyon’daki Ahmet amcaya, Diyarbakır’daki Ayşe teyzeye, İzmir’deki Veli kardeşime, çiftçi Ali’ye, öğretmen Aylin’e, okul sırasında Atatürk köşesine her baktığında gözleri parlayan Merve’ye, ülkesini kalkındırmak için yıllarını vermiş emekli Türkan’a, fabrikada alın terini döken Hüseyin’e ve daha nice henüz tanışmadığım ama hep birlikte yol yürüdüğümüzü bildiğim Cumhuriyet sevdalılarına selam olsun” şeklinde konuştu.

MİLLETİMİZİN BAĞIMSIZLIĞINI KORUMAK İÇİN CANLA BAŞLA HER KOŞULDA GÖREV BAŞINDAYIZ

Köksal mesajının devamında şunları söyledi:

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığını korumak için canla başla her koşulda görev başındayız. İşte bu onurlu mücadeleyi Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin açtığı yolda, kendi varlığını milletimizin varlığının önünde tutanlara karşı damarlarımızdaki o asil kandan aldığımız cesaretle sürdürüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz olmak üzere nesilden nesile koruyacağımız bu değerli mirası bizlere bırakan Cumhuriyetimizin tüm kahramanlarına şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu ve inançla 100. Yılını kutladığımız Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Terörle mücadele de şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı iletiyorum.” FADİME ÖZKARAN