Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklar olan Afyonkarahisar’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri her yıl olduğu bu yıl da coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlama programına Afyonkarahisar Valisi Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven'in yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve protokol üyeleri katıldı.

Program vatandaşlarında yoğun katılımıyla tiyatro, şiir ve halk oyunları ile coşku içinde kutlandı. Kutlama töreni Zafer Meydanı’nda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Afyon'da bugün elektriksiz kalacak yerler belli oldu! Afyon'da bugün elektriksiz kalacak yerler belli oldu!

KENT AY YILDIZLI BAYRAĞA BÜRÜNDÜ

Törenin açılış konuşmasını yapan Vali Yiğitbaşı, Cumhuriyet’in önemine dikkat çekerek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim ve ilelebet yaşayacak’ sözleri ile bugünleri işaret ettiği Türkiye Cumhuriyeti aziz milletimizin tarihine şerefle nakşettiği ve bedelini canla, kanla ödediği üstün fedakârlıkları ile bugün 100'üncü yaşını kutluyor” dedi.

Vali Yiğitbaşı’nın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan spor, halk oyunları ve tiyatro gösterisi sunuldu. Mehteran takımının gösterisi sonrası Vali Yiğitbaşı, Başkan Zeybek ve askeri erkan vatandaşların bayramını kutlarken, tören askeri birlik ve öğrencilerin kent merkezini adeta ay yıldızlı Türk bayrağına çeviren Türk Bayrağı ile gerçekleştirdikleri geçit töreninin ardından son buldu. N-S\G-K