Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde 4 aydır görev yapan ve hastanede kapalı koroner bypass ameliyatları yapmaya başlayan Opr. Dr. Ercüment Ayva bu seferde kalp kapak hastalarının umudu oldu. Özel hastanelerde yüksek ücretler ödenerek yaptırılabilen kalp kapak ameliyatları Opr. Dr. Ercüment Ayva tarafından Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde yapılmaya başlandı.

Devlet (Manşet)

Büyük gurur yaşıyorum

Konuyla ilgili açıklama yapan Dr. Ayva,  Kapalı bypass ameliyatlarından sonra kalp kapak ameliyatlarını da hastanemizde yapan ilk hekim olmanın gururunu yaşıyorum. 1 hafta içinde 3 hastamızın kalp kapak ameliyatını yaptık. Hepsinin sağlık durumu da iyi.1 haftada 3 vakanın olması hastalarımızın devlet hastanelerine ne kadar ihtiyaç duyduğunun göstergesidir. Hastane başhekimliğimize ve sağlık müdürlüğümüze bize sağladığı olanaklardan dolayı teşekkür ediyorum.   İnsanların sağlıklarını kavuşmalarına vesile olduğumuz için ekibim ve ben çok mutluyuz" dedi. Geçirdikleri başarılı operasyonla sağlığına kavuşan hastalar, Dr. Ayva ve ekibi başta olmak üzere yaşadığı memlekette, maddi olarak zorlanmadan tedavi olmalarını sağlayan bütün sağlık yetkililerine teşekkürlerini iletti.

CHP’den araç engeli! CHP’den araç engeli!

Afyonkarahisar Devlet Hastanesindeki yeni uygulamalar sayesinde hastalarımız tedavi için büyük şehirlere gitmek zorunda kalmayıp özel hastanelere de bu işlemler için yüksek ücret ödemek zorunda kalmadan sağlığına kavuşuyor. "

Kaynak: FATMA SEDA CAN