Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, proje kapsamında ilçede hizmet alan vatandaşlardan; ilk olarak Menderes Mahallesi sakinlerinden Abdilkadir-Raziye Güler çiftini evlerinde ziyaret etti. Vatandaşlar ile uzun ve keyifli bir sohbet gerçekleştirip yakından ilgilenen Kaymakam Osman Bilici, onların hatırlarını sorup sağlık durumları hakkında bilgiler almayı da ihmal etmedi.

Kaymakam Bilici daha sonra aynı projeden yararlanan ve Sığracık Köyü'nde ikamet eden Mehmet Güngör'ü evinde ziyaret etti. Mehmet Amca ile de uzun bir süre sohbet eden Kaymakam Bilici, Mehmet Amca'nın sağlık durumu hakkında da bilgiler aldı.

VEFA (Yaşlı Evde Bakım) projesi kapsamında verilen hizmetten oldukça memnun olduklarını belirten vatandaşlarımız “Allah, Devletimizden razı olsun, yaşımız itibarıyla bir takım işlerimizi yapmakta zorlanıyorduk. Alışverişimizi, temizliğimizi, yapamıyorduk. Ama şimdi sağ olsun görevliler gelip çamaşırlarımızın yıkanması, evimizin temizliği ve yemeğimizin yapılması gibi pek çok işimizi yapıyorlar. Verilen bu hizmetlerden çok memnunuz” dediler.

Afyonkarahisar’da hava bugün nasıl olacak? Afyonkarahisar’da hava bugün nasıl olacak?

Evlerde yapılan çalışmaları inceleyerek Vakıf Müdürü Şükriye Yeşildağ ve görevli personellerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler alan Kaymakam Bilici, vatandaşa devletimizin şefkatli elini üzerinde hissettiren bu projede gereken hassasiyeti ve özveriyi gösterdikleri için Vakıf Müdürü ve personellerine teşekkür etti.

Kaymakam Bilici, konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: “Bizler Devletimizin şefkatli elini, sıcak yüzünü göstermek ve yaşlılarımızın, vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarını hissettirmek, bir nebze de olsa onların daha huzurlu ve daha sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışıyoruz. Devletimizin şefkatli eli her daim ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza uzanacaktır” dedi.

Proje kapsamında 60 yaş üzeri yaşlı, özel gereksinimli ve ağır kronik hastalığı olan vatandaşlara 15 günde bir ev temizliği, kişisel bakım, ütü, çamaşır-perde yıkama, yemek yapımı, berber-kuaför hizmetleri verilirken talepleri doğrultusunda alışveriş ihtiyaçları da giderilmektedir.