Milli Gençlik Derneği Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Mustafa Okay, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden katliam politikalarını artırdığını belirtti. Okay, “En son BM'nin güvenli olarak kabul ettiği kampına sığınan masum sivilleri bile dünyanın gözü önünde acımasızca katlettiler. Bu durum vicdan sahibi olan bütün insanları derinden yaralamıştır. Katil terör devletinin bu denli pervasızca hareketlerinin en büyük sebebi ise dünya liderlerinin özelliklede İslam aleminin sessiz kalmasıdır"

Kurduğu vakıfla yaklaşık 150 öksüz ve yetim çocuğa "manevi babalık" yapıyor! Kurduğu vakıfla yaklaşık 150 öksüz ve yetim çocuğa "manevi babalık" yapıyor!

Gazze-2

TALEPLERİ SIRALADI

Milli Gençlik Derneği olarak bu durumu kabullenemediklerini ifade eden Av. Okay, hükümetin ciddi adımlar atmasını beklediklerini belirtti ve taleplerini sıraladı: “İsrail diplomatik temsilcilerinin istenmeyen adam ilan edilmesi, Gazze'ye katliam için giden Türk vatandaşlarının vatandaşlıktan çıkarılması, İsrail'den gelen ürünlerin Türkiye'ye girişinin engellenmesi, Kürecik radar üssünün kapatılması, İncirlik Üssü'nün kapatılması, İsrail'in uluslararası kuruluşlardan çıkarılması, Türkiye vatandaşlarının Kudüs ziyareti için vize zorunluluğu getirilmesi, Milletvekili grubunun Gazze'ye destek için Refah sınır kapısına gitmesi, İsrail'e maddi ve manevi destek veren kişi ve kurumlara yaptırım uygulanması, Filistin'e Türk Silahlı Kuvvetleri öncülüğünde barış gücü gönderilmesi, İsrail ile normalleşme anlaşmalarının iptal edilmesi” dedi.

Kaynak: GAMZE KOÇAK