Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde, 8. Aile Şurası'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik devam eden saldırılarına ilişkin, şunları kaydetti:

"Gazze'ye yönelik saldırılar, kendini savunma sınırını çoktan aşmış, açık bir zulme, mezalime, katliama ve barbarlığa dönüşmüştür. İşin üzücü yanı, medeni geçinen gayrimedenilerin bu vahşeti sadece seyretmesidir. Avrupa Birliği Komisyonu dün çıkmış 'Henüz ateşkes çağrısı yapamayız.' diyor. Daha ne kadar insan ölmesi lazım, çocuk ölmesi lazım. Sizin hesabınız ne? Lafa gelince insan hak ve hürriyetleri konusunda ahkam kesenler, Gazzeli mazlumların hayat hakkını tam 19 gündür yok sayıyor. AB Komisyonunun ateşkes çağrısı yapabilmesi için daha kaç çocuk ölmelidir? BMGK'nin harekete geçmesi için daha kaç ton bombanın Gazze'ye düşmesi gerekir?"

Gençler ve Cemaat Sultandağı'nda Sabah Namazında Buluşuyor! Gençler ve Cemaat Sultandağı'nda Sabah Namazında Buluşuyor!

Türkiye'den Gazze'ye yapılan yardımlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze'ye ulaştırılmak üzere Mısır'a gönderdiğimiz yardım malzemelerinin toplamı 200 tonu aşıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan himayesinde ilgili bakanlıklarla birlikte Gazze’deki çocukların bakımı ve ihtiyaçları hususunda Türkiye’ye getirilmesi için çalışmalar yürütüldüğünün altını çizerek, "Gözlerimizin önünde bir mezalime imza atılırken kimse bizden sükut etmemizi bekleyemez. Çocuklar ölürken kimse bizim sükut etmemizi bekleyemez" ifadelerini kullandı.