Topluluk üyesi olan öğrenciler tarafından, dönem başından itibaren çeşitli etkinliklerle sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştirdi.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni kazanarak Afyonkarahisar’a gelen öğrencileri otogarda karşılayan topluluk üyesi öğrenciler üniversiteyi ve ilimizi tanıttı. Zafer Sağlık Külliyesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasında 237 ünite kan bağışı toplayan topluluk üyesi öğrenciler, bağışçılarla birlikte 711 kişiye umut oldu. Ayrıca yapılan bağışlarla doğaya 237 yeni fidan kazandırıldı.

AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUAM) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğinde hizmet almakta olan çocuklarla balon boyama etkinliği gerçekleştirdi. Topluluk üyesi öğrenciler hasta ve hasta yakınlarına çorba ikram etti. Çocuklar ve aileleri gönüllülere teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdi.

Bu etkinliklerin yanı sıra gönüllüler, Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesi ile iş birliği içinde kullanılmamış giysi, ayakkabı gibi eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak AFSÜ Butik projesinde de aktif olarak görev almaya devam ediyor. ODAK HABER MERKEZİ