Uluslararası kültür ve sanat danışmanı Beste Gürsu, Afyonkarahisar'daki ilk sanat galerisi olan Padi Arts Place'de yeni bir sergi projesinin küratörlüğünü yaptığından bahsetti. "Sırlı Harfler" adlı bu serginin, dünyaca ünlü Suriyeli sanatçı Kalit Alsayi tarafından yaratıldığını ve projenin Osmanlı hattatlarından Afyon Karahisarlı Ahmet Karahisari'nin Topkapı Sarayı'nda sergilenen eserlerinden ilham alındığını belirtti.

Sırlı harfler sergisi

Khaled Al Saai'nin "Sırlı Harfler" Sergisi Afyonkarahisar'da! Khaled Al Saai'nin "Sırlı Harfler" Sergisi Afyonkarahisar'da!

Ak’ın Kişisel Seramik Sergisi Açıldı! Ak’ın Kişisel Seramik Sergisi Açıldı!

Gürsu, serginin adının "Sırlı Harfler" olmasının altını çizerken, bu ismin Ahmet Karahisari'nin eserlerindeki harflerin gizemlerinden esinlenerek konulduğunu söyledi. Ayrıca, Padi Arts Place galerisinin Anadolu bölgesinin kültür ve sanatına önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi ve galeriyi açan Fadih Hilli'ye teşekkürlerini iletti. Beste Gürsu, salondakilerin sorusu üzerine serginin 28 Ocak tarihine kadar devam edeceğini de paylaştı. ODAK ÖZEL HABER

Kaynak: CEMİLE KAYTAN