Vodafone, Turkcell, Türk Telekom sahiplerine önemli uyarı! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

HAT SAHİPLERİNE ÖNEMLİ UYARILAR

Cep telefonu tarifelerinde yeni artışlar yaşanıyor. 1 Nisan tarihi itibariyle yürürlüğe giren zamlarla birlikte azami ücret tarifesi senelik yüzde 65 zamlandı. Yani artış bir önceki tarifeye göre yüzde 28 oldu. Yeni ücret tarifelerine göre yurt içi arama dakikası 3 TL 12 kuruş, uluslararası aramaların dakikası 31 TL 35 kuruş oldu. Hat devir ücretlerinde 59.83 TL, isim unvan değişikliklerinden 40.86 TL, numara değişikliği hizmetlerinden 136.52 TL ödeme alınacak. 

Siyah çay ve kaşar peyniri flaş indirimde! A101 13-19 Nisan aktüel ürünler Siyah çay ve kaşar peyniri flaş indirimde! A101 13-19 Nisan aktüel ürünler

hatlara zam geldi

Kat değişikliklerinde işlemler ücretsiz olacak ve kayıp, çalıntı, kullanıcı hatası nedeniyle değişim yapılırsa 136.52 TL ödeme alınacak. Faturalarla birlikte gönderilen her ayrıntı sayfası için 4 TL 9 kuruş ödeme yapılması gerekecek. Kısa mesaj ücretleri yurt içi 2 TL 23 kuruş, yurt dışı için 5 TL 51 kuruş ödeme yapılacak. Bilinmeyen numaraları arama bedeli dakika başına 8 TL 84 kuruş, mobil azami ücret tarifesi, 1 Nisan ve 1 Ekim tarihlerinde iki kere güncelleniyor. Turkcell, Türk Telekom Mobil ve Vodafone bu ücretlerden daha fazla ücret talep edemeyecek. Yurt dışında ikamet edenlerin getirdiği telefon kayıtsız kullanım süresi de uzatılmış olacak. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından sosyal medya hesabından üzerinden yapılan paylaşıma göre yurt dışından getirilen cep telefonlarının 120 günlük kullanım süresi iki kere 180 güne kadar e-Devlet sistemi üzerinden uzatılabilecek.