Deprem sonrasında iki aya yakın süreyle bölgede koordinatör vali olarak görev yapan Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar’daki görevine dönmesinden sonraki dönemde de depremzedelerle olan iletişimini ve bölgede yürütülen çalışmalara ilişkin takibini sürdürdü. Deprem bölgesinde bölgeyi ayağa kaldırma çalışmaları hızla sürerken Afyonkarahisarlı hayırseverlerin iş insanlarının desteği de hiç eksilmedi.

Hasarlı olduğu için kullanılamayan ve depremlerin hemen ardından Valiliğimizce başlatılan bağış kampanyasına Afyonkarahisarlı vatandaşların verdiği destekler ile 2 katlı ve 12 derslikli olarak yeniden inşa edilen Denizciler Çamlık İlkokulu, eğitim öğretime başlamaya gün sayıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının bina deprem yönetmeliğine uygun olacak şekilde ihale edilen, Hatay Valiliği tarafından 12 Aralık 2023’te inşaat firmasına yer teslimi yapılan okulda çalışmalar son aşamaya geldi.

İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tolga Yağan’a tebrik yağdı! İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tolga Yağan’a tebrik yağdı!

Tamamlandığında, Afyonkarahisar Valiliğince belirlenecek olan ismi ile İskenderun’daki öğrencilere hizmet verecek olan Denizciler Çamlık İlkokulu, okul sıralarıyla buluşmayı heyecanla bekleyen öğrenciler için modern ve nezih bir eğitim ortamı sunuyor.

Kaynak: Ali KÜÇÜKKARTAL