Şehrin simgesi olan Kadınanalar’ın Bedesten Meydanı'na taşınacağını açıklayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bölgede yapılacak düzenlemeleri esnaf ve vatandaşlarla paylaştı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Bedesten Meydanı’nın Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılacak, peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları ile adeta bir cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.  Afyonkarahisar’ın her geçen gün gelişip güzelleştiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Bedesten Meydanı, şehrimizin tarihi dokusunu yansıtan, aynı zamanda birçok hatırayı da içinde barındıran, toplumsal buluşma noktası olarak şehrimizin simgesi haline gelmiştir” dedi.

YSK kaç il ve ilçede seçimlere yönelik itirazları reddetti? YSK kaç il ve ilçede seçimlere yönelik itirazları reddetti?

KADINANALAR’I BURAYA TAŞIYACAĞIZ

Zeybek, “Düzenleme projesiyle meydanın daha işlevsel, estetik ve çevre dostu bir şekilde geliştirilmesini amaçlıyoruz. Şehrimizin kültürel mirasına saygı göstererek, modern ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak bir denge oluşturmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Ambaryolu kavşağında bulunan “Kadınanalar’ı buraya taşıyacağız. Kavşak düzenlememizde peyzaj alanları, oturma bankları, havuz düzenlemeleri, fotoğraf çekinme alanları bulunacak. Bu projemizi bölge esnafımızla paylaştık. Esnafımız yeni yapılacak düzenlemeyi çok beğendi. Şimdiden Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olmasını temenni ederim” diye konuştu.  N\S