Vizyon proje Tarihi Uzun Çarşı Cephe Yenileme çalışmaları tamamlandı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in muhteşem eseri Uzun Çarşı artık yenilenen yüzü ile hizmet verecek. Ticaretin merkezi şehrin kalbi Uzun Çarşı tarihi görünümüne yeniden kavuşturuldu. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Çarşı yeni görünümü ile adeta büyülüyor.

BAŞKAN ZEYBEK’İN İMZA ESERİ UZUN ÇARŞI’DA ÇALIŞMALAR BİTTİ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile yoğun çalışmalar ardından tamamlanan yatırım herkes tarafından tam not aldı. Alt yapısı tamamen yenilenen bölgede üst yapı çalışmaları ile kaldırım ve yol genişliği 12 metreye çıkarıldı. Yeni bir uyulama olarak çarşıda parklanma yapılamayacak, transit geçişe izin verilecek. Esnaf ve ziyaretçilerin daha ferah ve rahat bir ortamda alışveriş yapabilmesi amacı ile trafik düzenlemesi yapılan yatırımda aydınlatma direkleri ve peyzaj çalışması ile modern bir görünüm sağlandı. İşletmelerin cepheleri yenilenirken, tabela kirliliğinin önüne de traverten uygulaması ile geçildi.

UZUN ÇARŞI YEŞİLLENDİRİLDİ

Uzun Çarşı’yı tamamlayan peyzaj düzenlemesi ve yeşillendirme çalışması da yine Başkan Zeybek’in katılımı ile yapıldı. Küçük ağaç ve bitkilerin yerleştirme işleminde ilk fidan Başkan Zeybek tarafından toprakla buluşturuldu. Çeşit çeşit saksı, bitki ve ağaç türlerinin konulduğu bölgede yeşillendirme ve estetik görünüm uygulaması da hayata geçirilmiş oldu.  Başkan Zeybek’e son rötuşları yaptığı ziyarete Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Barış Dal ile Park ve Bahçeler Müdürü Hasan Manap eşlik etti.

Türkiye’den çarşamba günü elini kolunu çekecek! Evden maskesiz çıkanlar yandı Türkiye’den çarşamba günü elini kolunu çekecek! Evden maskesiz çıkanlar yandı

AFYONKARAHİSAR’IMIZA HAYIRLI OLSUN

Uzun Çarşı’yı yeni bir görünüme kavuşturarak şehrin turizmine ve esnafların ticari hayatına katkıda bulunmaktan mutlu ve gururlu olduklarını aktaran Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yaptığı açıklamada; “Uzun Çarşıyı bu hale getireceğimizi söylediğimizde kimse inanmamıştı. Ticari hayatın en yoğun olduğu merkez caddemiz. Klima, kablo, tabela kirliliği vardı. Afyon’a yakışmıyordu. Tarihi görünümüne kavuşturalım istedik. Esnaflar ile bir araya geldik istişare ettik. İstişarelerimiz neticesinde geceleri çalışmak ve parklanmayı yasaklamak şartı ile çalışmalarımıza başladık. Gece çalışmaları gündüz çalışmalarını neredeyse yüzde 50 oranında düşürüyor. Buna rağmen çok şükür cephe çalışmalarımızı bitirdik, iki bağımsız bölümümüz kaldı. Onu da tamamlayacaklar. Yol ve kaldırım çalışmalarımız bitti. Şimdi de tamamen kendi tesisimizde ürettiğimiz bitkiler ve atölyemizde yaptığımız saksılar ile yeşillendirelim istedik. Aydınlatma direklerimizi de yerleştirdik. Bu çalışmalar ile son bulacak. Uzun Çarşıyı doğal güzelliği ile tarihi görünümü ile turizme kazandırmış olacağız. Esnafımıza bol kazanç diliyorum. Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu. HABER: FADİME ÖZKARAN   

 

 

 

#odakgazetesi #gündem #güncel #uzunçarşı #odak #mehmetzeybek #esnafziyareti #odak 

Editör: TE Bilisim