AFYON’UN DİMDİK DURAN KADINLARI SÖZDE MİLLİYETÇİLERE OY VERMEZ AFYON’UN DİMDİK DURAN KADINLARI SÖZDE MİLLİYETÇİLERE OY VERMEZ

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Taytak, Anayasa Mahkemesi'nin Türkiye'nin anayasal düzenini koruyup korumadığı konusunda tereddütlerini ifade etti. Anayasa Mahkemesi tarafından HDP ve diğer bazı kişiler hakkında yürütülen davalar ve verilen kararlar üzerinden mahkemenin taraf olduğunu belirten Milletvekili Taytak, kendilerinin HDP'nin kapatılması yönünde bir dava açılmasını talep ettiklerini ve bu yönde Yargıtay'la yaşanan mücadelenin de dikkat çekici olduğunu söyledi.

mehmet taytak

HDP'nin kapatılması dosyasının iki yıl boyunca incelenmemesine de dikkat çeken Milletvekili Taytak, Can Atalay, Can Dündar, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Osman Kavala gibi isimler üzerinden mahkemenin adil kararlar vermediğini belirtti. MHP Milletvekili Taytak son olarak, Anayasa Mahkemesi'nin Türk milletine hizmet etmesi gerektiğini vurgulayarak, mahkemenin kararlarını bu perspektifle ele alması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: GÖKHAN KOCAASLAN