Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesindeki kiraz bahçelerini ziyaret eden Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Dr. Hasan Arslan, kiraz bahçelerinde çalışan işçiler ve üreticilerle bir araya geldi. AK Parti Sultandağı ilçe başkanı Mevlüt Aksoy'un da eşlik ettiği ziyaretin ardından Kırca köyünde yapımı tamamlanan meyve haline ziyarette bulunan Milletvekilleri, esnaf ve üreticilerle birebir görüşmeler yaparak vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi.

Milletvekilleri çiftçilerle buluştu

"Vermiş olduğumuz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diyen Özkaya, merhum Necmettin Erbakan'ın "Her şey hayalle başlar, bunun temelinde inanç yatar, inanırsanız başarırsınız" sözünü hatırlatarak bizlerde malumlarınız üzere aylar öncesinden buranın temellerini atarken bu hayali kurmuştuk.  Yapımı tamamlanarak hizmete açılan bu eseri görebilmek bugüne nasip oldu, meyve halimizin tüm Sultandağı adına hayırlı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

‘KİRAZIMIZ ŞEHRİMİZİN YÜZ AKI VE BEREKETİDİR’

Afyon'un bir tarım şehri olduğunu vurgulayan Arslan ise, "Afyonkarahisar’ın her bir ilçesinin ayrı ayrı bereketli topraklarında en güzel nimetler yetişiyor ve ekonomimize katkı sağlıyor. Bu noktada Sultandağı İlçemizde dünyaca ünlü kirazımızın hasatı için İlçemizde Milletvekilimiz Ali Özkaya ile birlikte incelemelerde bulunduk. Bu noktada dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen kirazımız şehrimizin yüz akı ve bereketidir. Yöneticilerimiz ve emeği geçen tüm üreticilerimizin teşekkür ediyor, hasat döneminin bereketli geçmesini rabbimden niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Milletvekilleri çiftçilerle buluştu

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ ZİYARET EDİLDİ

Afyonkarahisar milletvekili Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan Afyonkarahisar Toprak Mahsulleri Ofisi ziyaret ederek alım sezonu başlayan tarım ürünleri hakkında istişarelerde bulunuldu. Toplantının ardından kameraların karşısına geçen milletvekilleri yapmış oldukları açıklamada, tarım ürünlerinin alım süreci ve çiftçilere yapılacak ödemelerin detayları hakkında bilgilendirmelerde bulunurken, "Çiftçilerimizin sıkıntılarını biliyor ve bunlara çözüm üretmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" ifadelerine yer verdiler.

Kaymakam Nas: Yanınızdayım! Kaymakam Nas: Yanınızdayım!

Alınan ürünlerin ödemesi ile ilgili ayrıca bir açıklama yapan Milletvekili Yurdunuseven, "iade alınan ürünlerin ödemesi en geç 30 gün içerisinde gerçekleştirilecek. Bu sürenin azaltılması ile ilgili olarak da görüşlerimizi ilettik inşallah konunun takipçisi olacağız" dedi.

Kaynak: FATMA SEDA CAN