Afyonkarahisar Fuar Alanında düzenlenen programda Alternatif Politikalar Merkezi Genel Başkanı 22. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak, şehit ailesi ve gaziler ile yakından ilgilendi. Programda konuşan Koçak, Türkiye’nin olağanüstü şartlardan geçtiğini söyleyerek, “İçerde ve dışarıda yeniden Sevr’i bize yaşatmak bizim Anadolu coğrafyamızdan geldiğimiz bu güzel coğrafyadan söküp atmak ve Orta Asya steplerine yeniden göndermek isteyen bütün şer ve güç odakları içerde ve dışarıda mücadele ediyorlar. Bunlara karşı devletimiz ve milletimiz ile birlikte bizde ciddi bir mücadele sergiliyoruz 80 milyon insanımız ile hep beraber. Çünkü bu vatan bizim vatanımız ecdadımızdan emanet miras kalmış bir vatanımızı terk etmeye niyetimiz yok” dedi.

Bir takım etkinlikler düzenliyoruz

Özellikle terörle mücadele kapsamında şehitlerin ve gazilerin olduğunu belirten Koçak, “Zaman zaman onlarla beraber olmak, onlarla acılarını dindirmek mümkün değil ama hiç değilse bir nebzede olsa onların yaralarına merhem sürmek açısından bazı etkinlikler düzenliyoruz. Hatta sadece Afyonkarahisar’ımızın yarası ile ilgilenmeyip Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi hattı müdafaa yoktur, satıh müdafaa vardır.  O sathı ki bütün vatandır sözüyle hareket ederek vatanın birçok coğrafyasında yine Şehit Ailesi ve Gazilerimiz ile birlikte sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. Pikniklerimiz, ramazan iftarlarımızı daha çok protokolsüz olmasına dikkat ediyoruz. Rahat olsunlar, birbirleri ile daha iyi kaynaşsınlar damdan düşen, damdan düşenin halinden anlar misali bir birlerinin yaralarına merhem olsunlar düşüncesi ile bu pikniği düzenledik” diye konuştu.

En fazla proje biz gerçekleştirdik

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi ile her zaman gurur duyduklarını ifade eden Koçak sözlerine şöyle devam etti: “Çünkü Afyonkarahisar’daki şehit ailesi ve gazilerimizi bir diplomasiler ortaya koyduk. Adeta Afyonkarahisar modülüdür. Hakkari’den Bitlis’e, Van’dan Şırnak Cizre’ye, Şanlıurfa’ya, Mardin’e kadar 22 ilimizde özellikle korucularımızın bozulan morallerini düzeltmek  açsından terörle mücadele kapsamında hem onların derneklerine katkı sağlamak hemde o bölgedeki şehit ailesi ve gazilerimiz ile kucaklaşmak adına çok gittik. Şehit ailesi ve dernek başkanımız ile 5 yıldan beri doğusuyla, batısıyla bütün şehit aileleri ile beraber belki de en fazla devletten fazla etkinlik ve proje gerçekleştirmiş biziz” dedi.

Yapılan konuşların ardından Alternatif Politikalar Merkezi Genel Başkanı Mahmut Koçak ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, döner keserek ailelere ikram edildi.

>>GÖKHAN KOCAASLAN