Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, CHP İl Binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Erhan sözlerine, Madımak Katliamının 31’inci yıl dönümüne dikkat çekerek başladı.

Milletvekili Taytak, “Vatan size minnettar!” Milletvekili Taytak, “Vatan size minnettar!”

Sıcak hava değil, geçim sıkıntısı!

Başkan Erhan, ‘’Bugün 2 Temmuz 2024. Bugünkü basın açıklamamızı Türkiye tarihinin utanç günü Madımak Katliamı’nın 31. yılında yapıyoruz. O gün yaşanan olaylarda hayatlarını kaybeden canları rahmetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinde bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını ümit ediyoruz. Aynı zamanda şöyle günlerden geçiyoruz; Maalesef hükümetin sorumlusu olduğu ve bir türlü çözüme kavuşturamadığı mülteci sorununu halkımız kendisi çözme gayretinde. Umarım ülkemizin çeşitli yerlerinde gerçekleşen olaylar en kısa sürede son bulacaktır ve hükümet mülteci sorununa bir vatandaşımıza bile zarar gelmeden kökten bir çözüm bulacaktır’’ dedi.

‘GEÇİM OLMAZSA SEÇİM OLUR’

Havaların sıcaklığına dikkat çeken Başkan Erhan, vatandaşları sıcaktan daha çok bunaltan şeyin geçim sıkıntısı olduğuna vurgu yaptı.

Erhan, ‘’Asgari ücrete yapılacak ara zamma gerek duyulmazken dün itibariyle elektriğe yüzde 38 zam yapıldı. Elektriğe yapılan bu zam elbette enflasyonun yükselmesine ciddi oranda etki yapacaktır ve tabi ki maaşı artmayan herkes bu zamdan olumsuz etkilenecektir. Akaryakıtın litresinin 50 liraya yaklaştığı bir ortamda ne çiftçi, ne işçi, ne emekli, ne de memur geçinemez. Genel başkanımız Özgür Özel’in de dile getirdiği gibi geçim olmazsa seçim olur. Litresi 50 liradan mazot alan bir çiftçi o mahsülden para kazanamaz’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: NURBANU SOY