Afyonkarahisar'da trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, çeşitli trafik ihlalleri sebebiyle 140 araca cezai işlem uygulandığı bildirildi. Denetimler neticesinde, birçok sürücü hakkında işlem yapılırken, çeşitli sebeplerle trafik kurallarına uymadığı tespit edilen araçların da denetlendiği açıklandı.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde toplam bin 96 araca ve sürücülere yönelik Genel Bilgi Taraması (GBT) üzerinden ehliyet ve ruhsat kontrolleri sağlandı. Denetim neticesinde 73 sürücü hız sınırını aşmak, 8 sürücü muayenesiz araç kullanmak, 37 sürücüye hatalı park etmek, 2 sürücü belgesiz araç kullanmak veya kullandırmak gibi bir dizi sebeple cezai işlem gördü.

6 sürücüye alkollü araç kullanmak, 2 sürücüye SRC belgesiz araç kullanmak, 32 sürücüye ise diğer trafik kurallarına uymadığı gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, trafik denetimlerinin belli aralıklarla devam edileceği ve sürücülerin trafik kurallarına uymalarının önemine vurgu yapıldı. >>TUĞBA ÖZKAN

Apartmanın bodrumunda korkutan yangın! Apartmanın bodrumunda korkutan yangın!