Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milli takımda gol sevincini Bozkurt işareti ile yaşayan Merih Demiral’a UEFA’nın soruşturma başlatacağı haberi üzerine bir yazı yayımladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Merih Demiral’in Türk milletinin takdir ve haklı övgüsünü kazandığını belirterek, ‘’Merih Demiral evladımızın, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiş, bu suretle farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur. Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır. Merih evladımızın fileleri havalandırmasını müteakiben yaptığı Bozkurt işareti Türk milletinin dünyaya mesajı olup UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur’’ dedi.

Müslüman ülkelere hiçbir zaman verilmeyen olimpiyatları düzenleme hakkı Fransa’ya 3. kez verildi! Müslüman ülkelere hiçbir zaman verilmeyen olimpiyatları düzenleme hakkı Fransa’ya 3. kez verildi!

‘’TACİZLERİNE KAPILMAMAK ORTAK SORUMLULUĞUMUZDUR’’

MHP Lideri Bahçeli, ‘’UEFA’nın başlattığı soruşturmayı kınamakla birlikte sahadaki mücadelemizin masa başında heder edilmemesi için herkesin, her insanımızın sağduyulu ve soğukkanlı davranması milli bir zarurettir. Her zeminde ülkemizin önünü kesmek, iç huzur ve barış ortamımızı bulandırmak isteyen fırsat düşkünlerinin tahrik ve tacizlerine kapılmamak ortak sorumluluğumuzdur’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ