Heyet, program çerçevesinde ilk olarak 43. Big 5 Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı’nı ziyaret etti. ATSO heyeti, 43. Big 5 Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı’nda stantları tek tek ziyaret ederek inşaat ve yapı teknolojilerindeki son gelişmeleri inceledi. Fuar’da açılan stantlarda yeşil dönüşüm ve akıllı binalar kategorilerinin öne çıktığı görüldü.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yücel Albay ve Hayrettin Güzbey; ATSO Meclis Üyesi Serkan Sarıçiçek ile birlikte Dubai 43. Big 5 Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı'nda Afyonkarahisar'ı temsil eden firmalara ATSO adına teşekkür plaketi takdim etti.

BAŞKONSOLOS ŞAYLAN İLE GÖRÜŞÜLDÜ

ATSO heyeti, program çerçevesinde Dubai Ticaret Odası'nda İş Görüşmesi ve Bilgilendirme Toplantısına katıldı. Heyet, Türkiye Cumhuriyeti'nin Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan, Dubai Ticaret Odası Başkanı Mohammad Ali bin Rashed Lootah, Dubai Ticaret Ataşesi Ersoy Erbay, Dubai ve Kuzey Emirlikleri Türk İş Konseyi Başkanı Kanat Kutluk ile görüşerek Afyonkarahisar ile Dubai arasındaki ticaret hacminin gelişmesine yönelik istişare imkanı buldu. Toplantıda ATSO adına hazırlanan plaketler de takdim edildi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Heyet, ziyaret ve görüşmelerin ardından Afyonkarahisar’a döndü. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “İş gezimize katılan Yönetim Kurulu, Meclis Üyesi, Meslek Komiteleri Üyeleri ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Fuar ziyaretimizde, sektördeki gelişmeleri takip etme fırsatı bulduk. Dubai Ticaret Odası ziyaretimizde ise iş görüşmeleri yaptık. Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti Dubai Başkonsolosumuz Sayın Onur Şaylan ve Başkonsolosluk görevlilerine, Dubai Ticaret Ateşeliği görevlilerine, Dubai Ticaret Odası yetkililerine ve Dubai ve Kuzey Emirlikleri Türk İş Konseyi’ne de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

ATSO heyeti, Afyonkarahisar’a dönüş sabahında ATSO Üyesi Hüseyin Bülbül tarafından Garden Kale Thermal Hotel’de kahvaltıda ağırlandı.

DUBAİ’DE GÖRÜŞMELERE KATILAN HEYET

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser (Serteser Mobilya Turizm İnşaat Mermer Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yücel Albay (Panova Yapı Endüstrisi Enerji Elektrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayrettin Güzbey (İntem İnşaat Tesisat Elektrik Madencilik Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi M. Önder Artuk (Artuk Yatırım ve Müteahhitlik Sanayi Ticaret Limited Şirketi)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Mehmet Burak Ertürk (Ertürk Mimarlık ve Yapı İnşaat Mühendislik Sanayi Ticaret Limited Şirketi)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Mevlüt Karkı (Mevlüt Karkı-Ceydam İnşaat Emlak Temizlik Taahhüt)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Mustafa Fatih Okçu (Mustafa Fatih Okçu)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Yılmaz Memiş (Afyon Star Elektrik Tesisat Proje İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 15. Meslek Komitesi (Konut İnşaatı Müteahhitlik Hizmetleri) Başkanı İsmail Karahan (İsmail Karahan)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 9. Meslek Komitesi (İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Satıcıları) Başkan Yardımcısı Memduh Altıntepe (Memduh Altundepe Özgüney Yapı)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 9. Meslek Komitesi (İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Satıcıları) Üyesi Salim Mızrak

(Nur Branda İmalat Elektronik Otomasyon İnşaat Makina Metal Nakliye Otomotiv Maden Reklamcılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Afyonkarahisar Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın (Mabella Marble Madencilik Yapı Elemanları ve Teknolojileri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi)

· Afyonkarahisar Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Alp (Alp Grup Gayrimenkul İnşaat Gıda Ve Et Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi)

· Ahmet Anlıak (Ahmet Anlıak)

· Alperen Ünal (Şalt Elektrik Mühendislik Sanayii ve Ticaret Limited Şirketi)

· Ayşegül Mutlu, Çetin Mutlu, Ayçem Mutlu. Gülin Mutlu (Ayşegül Mutlu)

· Beytullah Şapcı (Beytullah Şapcı Yapı Limited Şirketi)

· Hüseyin Batuhan Avcı (Has Avcı Toprak Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Hüseyin Bülbül, Halil Çetinkaya (Uysal Tuğla İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi)

· Hüseyin Kızık, Mehmet Akif Gençoğlu (Artı Afyon Mekan Tasarım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Kemal Uğur (Uğur Yap Sat İnşaat Petrol Otomotiv Mahrukatçılık Turizm Dinlenme Tesisleri Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Mahmut Akçay (Sistem Alüminyum Ve Plastik Doğrama İnşaat Hayvancılık Gıda Maddeleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi)

· Mevlüt Akkuş (Akdağ Toprak Ürünleri Mermer İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Murat Mızrak (Afyon Endüstriyel Yapı Otomasyon Metal Branda Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Mustafa Dağ (Mustafa Dağ-Dağ Yapı)

Sezer Küçükkurt: 'Dün Birlikteydik, Bugün de Hep Birlik Olalım! Sezer Küçükkurt: 'Dün Birlikteydik, Bugün de Hep Birlik Olalım!

· Mustafa Kalender (Turan Kalender)

· Osman Karabacak (Zirve Isı ve Doğal Gaz Sistemleri Mühendislik İnşaat Taahhüt Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi)

· Senem Anlıak (Koza Yap-Sat Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Mühendislik Mimarlık İnşaat Taahhüt Yapı Denetim İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Soner Öztürk (Özgöktürk Yapı ve İnşaat Malzemeleri Hayvancılık Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi)

· Ümit Güder (Süvari Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi-Ümit Güder)

· Veysel Avcı (Avcı Kardeşler Toprak ve Kum İnşaat Petrol Turizm Nakliye Otomotiv Mahrukatcılık Tarım Hayvancılık Dinlenme Tesisleri Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

· Yasin Aslan (Hayga İnşaat Taahhüt Maden Nakliyat Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi)

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Şenol

· Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Basın-Yayın ve Üye İlişkileri Birimi Basın Müdürü

STANT AÇAN AFYONKARAHİSAR FİRMALARI

· Afyon Maden San. ve Tic. Ltd. Şti.

· Erol Marble Maden San. Tic. Ltd. Şti.

· Marble City Maden Mermer San. ve Tic. Ltd. Şti.

· MFC Madencilik İnşaat Oto. Petrol Gıda San. Tic. Ltd. Şti

Editör: Nurbanu Soy