İzmir'de yolcu otobüsü ile otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü! İzmir'de yolcu otobüsü ile otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü!

Kumartaşlı, PKK terör örgütünün insanlık dışı saldırılarına işaret ederek, son olarak Kuzey Irak'taki Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit edilen 21 kahraman askere vurgu yaptı. Şehitleri anarak, terör saldırılarını kınayan Kumartaşlı, yaşanan acıların tüm ülkeyi etkilediğini belirtti.

Dernek Başkanı, ayrıca siyasi arenada terör örgütünün destekçilerine ve sempatizanlarına yer verilmesine dikkat çekti. Terörün sona ermesi için idam cezası, mal varlıklarına el koyma ve terör bağlantılı kişilerin tüm sosyal güvencelerinin iptal edilmesi gibi ciddi önlemler alınmasını talep etti. Kumartaşlı, yerel seçimlere terör örgütü uzantılı partilerin katılımının engellenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Dernek, mevcut durumun sürdürülemez olduğuna işaret ederek, şehitlerin hatırasına vefa borcu olan ve gelecek nesilleri korumak için devletten somut adımlar atmasını istedi. "Şehit kanları ile yoğrulan bu kutsal toprağın korunacağına" söz vererek, şehitlerin ruhlarının şad olmasını diledi.

Kaynak: CEMİLE KAYTAN