Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in büyük önem verdiği Uzun Çarşı’da çalışmalar aralıksız devam ediyor. Uzun Çarşı’da Cephe Sağlıklaştırma projesi ile alt yapı çalışmaları tamamlanırken parke taşı döşeme çalışmaları ise devam ediyor. Günün her saati ziyaretçi akınına uğrayan tarihi çarşıda estetik bir görünüm amaçlanırken projede cephe yenileme çalışmaları tamamlandı. Tamamlandığında trafik ve transit geçiş düzenlemeleri, şehrin tarihi mimarisine uygun dizayn edilen modern çarşı dükkanları, iş yerleri ve rekreasyon alanları ile cazibe merkezi haline gelecek tarihi Uzun Çarşı’da içme suyu hatları yenilendi, bölgeye doğalgaz hattı çekildi. Altyapı düzenlemeleri trafik akışının yanında esnaf ve vatandaşların mağdur olmaması için gece saat 21.00’den itibaren yapılıyor.

AFYON’A ÇOK YAKIŞACAK

Çarşı yolu 4 metre, kaldırımlar ise yine 4 metre genişliğinde olacak şekilde 12 metre uzunlukta bir alan oluşturulacakken çarşıda araç parkına izin verilmeyecek sadece transit geçişlere müsaade edilecek. Tarihi çarşıda yürütülen çalışmaları sık sık gece gündüz demeden yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yine gece denetime çıktı. Gece yarısı gerçekleştirdiği incelemeleri sosyal medya hesaplarından paylaşan Başkan Zeybek, “Tarihi Uzun Çarşı'da kaldırım genişletme ve doğal taş serimi yapan ekiplerimizi ziyaret ederek kolaylıklar diledik. Alt yapısı tamamlanan kısımlarda üst yapıyı da hızlıca tamamlayarak ışıklandırma ve rekreasyon çalışmalarıyla birlikte projemizi kısa zamanda bitireceğiz. Tarihi dokuya uygun yenilediğimiz Çarşımız Afyonkarahisar’ımıza çok yakışacak” >>HABER: SAFİYE KALENDER

 

Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi'nde Oryantiring müsabakaları başladı! Zafer Şehitleri Anısına Frig Vadisi'nde Oryantiring müsabakaları başladı!

 

 

#uzunçarşı #afyonkarahisar #odakgazetesi #güncel #proje #altyapı #çalışma

Editör: TE Bilisim