Ankara-Afyon-İzmir güzergahının Yüksek Hızlı Tren projesi bir kaç kez yavaşlamıştı. Geçtiğimiz yıl kaynak problemi Hazine garantili dış kredi ile çözüme kavuşurken, bu kez de sözleşmedeki bir madde yüzünden proje neredeyse durma noktasına kadar gelmişti. Bu gelişmeler üzerine AK Parti Afyon Milletvekilleri konuyu Cumhur[1]başkanlığı Makamına ileterek çözüm için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesini talep etmişlerdi.

ERDOĞAN DOKUNDU, ÇÖZÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, büyük önem verdiği Ankara-Afyon-İzmir Yüksek Hızlı Tren projesindeki sıkıntıdan haberdar olmasıyla birlikte önce Ulaştırma Bakanı ile görüştü. Bu görüşmenin akabinde de YHT sözleşmesinden kaynaklanan sıkıntıyı gideren düzenlemeyi onaylayarak yürürlüğe koyan Erdoğan sayesinde proje daha hızlı bir şekilde ilerlemeye başladı. Konu ilgili konuşan ilgililer, ‘İyi ki Erdoğan var, O olmasaydı YHT olurdu DHT, yani duran hızlı tren’ dediler. >>ODAK ÖZEL HABER: NURETTİN ALPAY GÜZBEY

Başkan Menteş, “Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz” Başkan Menteş, “Hizmetlerimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz”

 

 

 

#YHT #akparti #aliözkaya #afyonkarahisar #odakgazetesi #güncel #receptayyiperdoğan #tren

 

Editör: TE Bilisim