Ziyarette konuşan Karataş, Otizm hastalık değil bir farklılık olduğunu hepimiz biliyoruz. Buradaki kardeşlerimizin sosyal hayata kazandırılması, iş yapma potansiyeline göre meslek edindirecek çalışmaların yapılması noktasında gerekli adımları atmaya gayret edeceğiz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ İLE AİLELERİNİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Karataş konuşmasına şöyle devam etti; “Onlar bizim çocuklarımız bizden farklı ve özel durumları var. Otizm Derneğimizin şehrimizde aşkla, şefkatle, merhametle ve sevgiyle ilgilendiğine her zaman şahit oluyoruz. Burada gençlerimizle ilgilenmek ayrı bir yetenek ve beceri gerektiriyor, fedakarlık gerektiriyor. Buradaki emek ve gayretlerle otizmli kardeşlerimizi toplumsal hayatın içinde kendi ayakları üzerinde görmek bizler için en büyük mutluluk vesilesi. Otizme dair toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın artması en büyük temennimiz. Saadet Partisi olarak Engelli ve Otizmli çocuklarımız ile ailelerinin her zaman yanındayız.”

Afyonkarahisar Otistik Çocuklar Derneği ve Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanı Fatma Kilci Kavas ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ziyaretlerinden dolayı İl Başkanı Beytullah Karataş ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Gümüşkanat’a teşekkür etti. FADİME ÖZKARAN

Ermeni protestoculara polis müdahale etti Ermeni protestoculara polis müdahale etti