İçişleri Bakanlığı Adli Kanıtlar Müdürü Tümgeneral Iyd Raşid Uveyhan, Kuveyt'in güneyinde bulunan Ahmedi iline bağlı Mankaf bölgesinde meydana gelen yangında 39 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ayrıca, çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı yetkilisi Uveyhan, yerel saatle 06.00'da Mangaf bölgesinde yangın ihbarının alındığını ve ekiplerin hemen olay yerine sevk edildiğini belirtti.

Thumbs B C 5043F8Ec9Bd4E134B058C2622A598F09

İngiltere de yeni dönem başlıyor! İngiltere de yeni dönem başlıyor!

Kurtarma Çalışmaları ve Can Kaybı Bilgileri

Mankaf bölgesindeki iki binada çıkan yangında şu ana kadar 35 kişinin hayatını kaybettiği ve 15 kişinin yaralandığı tespit edildi. Yaralılardan 4'ünün müdahaleye rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Ancak, sivil savunma ve sağlık ekiplerinin 11 kişiyi kurtardığı kaydedildi.

Yangının sebebinin henüz belirlenemediğini vurgulayan Uveyhan, can kayıplarının büyük çoğunluğunun dumandan etkilendiğini ifade etti. Yangının nedenine ilişkin detaylı araştırmaların devam ettiği belirtildi.

Yerel medyada yer alan haberlere göre, yangının meydana geldiği iki binada çok sayıda yabancı uyruklu işçinin bulunduğu belirtildi.

Kaynak: AA