Afyonkarahisar'da tarihi dokulara sahip Uzun Çarşı'nın yenilenen yüzü görkemli bir açılış töreniyle vatandaşların beğenisine sunuldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı tören, şehrin kültürel yaşamına yeni bir soluk getirdi.

İKİ TARAFA DA TEŞEKKKÜRLER 

Erdoğan'dan DSİ Tesisleri İçin Büyük Açılış Erdoğan'dan DSİ Tesisleri İçin Büyük Açılış

Tören sırasında konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, şehrin siyasi ve ticari hayatının can damarı olan Uzun Çarşı'nın öneminden bahsetti. Afyonkarahisar'ın siyaset ve ticaretinin bu caddede buluştuğunu, aynı zamanda şehrin yerleşim merkezi olduğunu belirterek Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i kapsamlı yenileme çalışmalarını başarıyla tamamlamasından ötürü tebrik etti. Özkaya, bölge esnafının proje için gösterdikleri anlayış ve dayanışmayı da övgüyle anımsatarak her iki tarafa da teşekkür etti.

ÖNEMLİ KATKILAR BEKLİYORUZ 

Milletvekili Ali Özkaya ayrıca, Afyonkarahisar'ın zengin tarihi mirasına ve şehirde bulunan çok sayıda tarihi konaklarına dikkat çekti. Şehrin bu kimliğini daha da ilerletmek ve geliştirmek için yapılması gereken çalışmalarından bahsetti. Geçmişte çeşitli engellerle karşılaştıklarını ifade ederken, İller Bankası Genel Müdürü'nün de o sokaklarda büyüdüğünü ve bölgenin gelişimine önemli katkılar sunmasını beklediklerini söyledi.

Afyonkarahisar'ın siyasal yelpazesinde AK Parti ve MHP'nin yüksek oranlarda belediye başkanlıklarına sahip olduğunu, bu oranı yüzde yüze çıkarmayı hedeflediklerini belirterek CHP'yi kentten gönderme kararlılıklarını dile getirdi. FADİME ÖZKARAN