Sahibinden internet sitesinde yaşanan erişim sorunu belli oldu. Özellikle ikinci el konut ve otomobil satışı için Türkiye'de en çok ziyaret edilen sitelerden biri olan Sahibinden.com sunucu hatası veriyor. Sunucu hatasının verme nedeni ise firmanın alan adını yenilemeyi unutmasından kaynaklandığı son dakika olarak açıklandı. 

Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Sahibinden.com'a gece saatlerinden bu yana erişim sorunu yaşanıyor. Sahibinden.com uygulamasına erişimde problem yaşanırken, bilgisayar ve cep telefonu tarayıcıları da sunucu hatası vermeye devam ediyor.  Sahibinden.com, resmi Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Alan adı hizmeti sağlayan firmayla yaşadığımız teknik bir sorun nedeniyle platformumuza şu anda erişim sağlanamamaktadır. Sorunun en kısa sürede giderilmesi için ilgili firmanın çalışmaları devam etmekte olup konu çözüldüğünde yeniden bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz." 

Mahremiyet Eğitimi Neden Önemli? Çocukların Dijital Güvenliği İçin Ebeveynlerin Rolü! Mahremiyet Eğitimi Neden Önemli? Çocukların Dijital Güvenliği İçin Ebeveynlerin Rolü!

sahibinden
Öte yandan sahabinden.com 30.12.2023 tarihinde sona eren alan adını 02.01.2024 tarihinde yeniledi. Bu nedenle sitede erişim engeli yaşanıyor.

Kaynak: GAMZE KOÇAK