Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre bölge genelinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor. Rüzgaın Doğulu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
Yapılan son değerlendirmelere göre; halen bölgemizde (Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak) etkili olan sıcak hava dalgasının etkisini sürdürmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının hafta boyunca mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi beklendiğinden kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. HABER: FADİME ÖZKARAN
#odakgazetesi #dikkat #afyon #havadurumu #meteorloji #sıcaklık #gündem #güncel #odak