Atıl vaziyette bulunan ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in girişimleri ile Belediye tarafından yeniden ihya edilen Sahipata Spor Salonu, çocuklar ve gençler için yaz spor okuluna dönüştürüldü. Burada gençler hem spor yapıyor hem de eğlenerek öğreniyor. Futbol, Basketbol, Taekwondo ve Voleybol gibi farklı branşlarda açılan kurslar büyük ilgi görüyor.

Yaz Spor Okulu'nda pek çok salon sporuna yönelik branşlarda eğitim veriliyor. Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen program ile yaz boyunca Afyonkarahisarlı öğrenciler sporun tadına varacak. Ücretsiz kurslarda çocuklar, yaz tatillerini spor ile değerlendirerek ilerde yapmak istedikleri spor branşları ile ilgili profesyonel eğitim alacak ve gerekli teknikleri öğrenmiş olacak.

Eski tip ehliyetler yıl sonunda geçersiz hale gelecek Eski tip ehliyetler yıl sonunda geçersiz hale gelecek

"Yaz Spor Okulları" etkinlikleriyle çocuk ve gençler yaz tatillerini değerlendirirken fiziksel aktivitelere yönelmesi amaçlanıyor. Ücretsiz ve profesyonel eğitim imkânı sunan Sahipata Spor Salonu, geleceğin sporcularının ve sporseverlerinin yetişmesine destek oluyor.

“SPOR İLE YETİŞMESİ BİZİM ÖNCELİĞİMİZ”

“Gençler geleceğimiz” diyen Başkan Zeybek; “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi, kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve spor ile yetişmesi bizim önceliğimiz. Bu nedenle Afyonkarahisar’ımızda spor ile ilgili hangi konu olursa olsun destek veriyoruz. Atıl durumda olan Sahipata Spor Salonumuzu da çok çalışarak ihya ettik. Çocuklarımız orada kurslara başladılar. Biz de gençlerimizi sporla buluşturarak hem sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmalarını hem de sosyal becerilerini geliştirmelerini amaçlıyoruz. Yaz Spor Okulumuza katılan tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum. Sporu sevdirmeye ve teşvik edici çalışmalar yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

#odakgazetesi #afyonkarahisar #mehmet #zeybek #güncel #spor #basketbol #futbol #GES

Editör: TE Bilisim